« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Event Series Event Series: Wystawa: ON

Wystawa: ON

14 lutego, 10:00 - 17:00

Wstęp wolny

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę upamiętniającą niedawno pożegnanego, szczególnie przez współtworzone przez niego, twórcze środowisko fotograficzne, Bartosza Połecia. Krótki tytuł wystawy: ON. Jego rozszerzenie zawiera się w poniższych kilku zdaniach wyjaśnienia. Wystawa jest przedstawieniem materialnego wspomnienia tego, co stworzył ON w ostatnich latach współpracując z naszą instytucją, a wspierając swoje koleżanki i kolegów z TTF.

Od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do fotograficznego święta.
Pięcioro z nas pracowało nad materiałem, który miał być zwieńczeniem drogi prowadzącej do otrzymania artystycznego tytułu Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP.
Pięć różnych osobowości i pięć wystaw, każda będąca indywidualną wypowiedzią na tematy ważne i bliskie sercu autorek i autora.
Życie postanowiło jednak napisać inny scenariusz. Scenariusz smutny i bolesny, którego nikt z nas się nie spodziewał.
27 stycznia odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Bartosza Połecia, naszego kolegę, przyjaciela, człowieka niezwykłego i bliskiego większości z nas.
W ostatnich dniach jego przyjaciele napisali wiele pięknych i mądrych słów o Bartku. Warto wracać do tych wypowiedzi bo jest w nich zawarta cząstka prawdy o Nim.
O artyście nietuzinkowym i wielowymiarowym. O fotografie, malarzu i grafiku. Ale także o człowieku wrażliwym, pomocnym, życzliwym i po prostu dobrym.
Idąc za głosem serca pragniemy oddać mu czas i miejsce które czekało na nasze wystawy w Tarnowskim Centrum Kultury. Chcemy przypomnieć jego prace, choćby niektóre, bo stworzył ich bardzo wiele.
Chcemy podzielić się z innymi Bartkiem jakiego znaliśmy.

Sławomir Długołęcki, Bożena Kaczmarczyk, Elżbieta Litwora, Paulina Michałek, Karolina Ruszel

Wystawa czynna od 10 do 24 lutego 2023 roku. Galeria TCK czynna pn.-pt. w godz. 10:00-18:00, sb. w godz. 10:00-17:00. Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
14 lutego
Godzina:
10:00 - 17:00
Series:
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce wydarzenia

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Phone
14 6888888
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia