- dyskusje
- festiwale
- filmy
- koncerty
- konkursy
- kursy
- piknik
- spektakle
- spotkania
- uroczystości patriotyczne
- warsztaty
- wernisaże
- wieczory autorskie
- wystawy
- To wydarzenie minęło.
Obraz. Dźwięk. Animacja – warsztaty video mappingu
29 października 2023, 09:30 - 18:30
600 zł3 weekendy: 7-8.10, 14-15.10, 28-29.10.2023
Miejsca: Multimedialne Centrum Artystyczne (ul. Wałowa 25) i BWA w Tarnowie – Pałacyk Strzelecki (ul. Słowackiego 1)
g. 9.30 – 18.30
Prowadzadzenie: Tomasz Paluch, Andrzej Krawczyk, Tomasz Gawroński (Tving Stage Design), Michał Szumlański
Oprawa graficzna warsztatów: Natalia Sikorska
Warsztaty skierowane są do osób dorosłych oraz młodzieży i studentów – zwłaszcza związanych z kierunkami artystycznymi oraz samouków. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupę początkującą i zaawansowaną.
Ideą warsztatów jest zapoznanie uczestników z procesem produkcji mappingu 3D, praktycznymi umiejętnościami programowymi oraz kilkoma innymi technikami, jak animacja poklatkowa, praca z green screenem czy podstawami tworzenia scenariusza.
Rezultatem warsztatów będzie sprawdzenie nabytych umiejętności przy wspólnym przygotowaniu mappingu, który zostanie wyświetlony na Pałacyku Strzeleckim – siedzibie BWA w Tarnowie.
Zapraszamy zarówno osoby, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z programami, a także bardziej doświadczonych użytkowników. Warsztaty poprowadzą specjaliści w różnych dziedzinach związanych z animacją.
Podczas warsztatów zajmiemy się zagadnieniami takimi jak: modelowanie 3D, motion design, animacja poklatkowa, animacja rysunkowa, animacja przedmiotowa, green screen, udźwiękowienie, budowanie scenariusza, story board, montaż
Wiek uczestników: 16+
Czas trwania warsztatów: 9 h dziennie (w tym przerwy na kawę + przerwa obiadowa 13.30-15.00)
Koszt: 600 zł za 6 dni / płatność z góry przelewem
Programy używane podczas warsztatów: Cinema 4D, Adobe, Blender, Unreal engine i inne
Uczestnicy muszą zabrać na warsztaty własny komputer.
Obiady na koszt własny uczestników.
Zgłoś się poprzez wypełnienie ankiety rekrutacyjnej:
Ogłoszenie wyników rekrutacji: 29.09.2023
Ilość miejsc ograniczona.
Czynnikami decydującymi o uczestnictwie będą:
– ankieta rekrutacyjna
– ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu może decydować kolejność zgłoszeń.
Kontakt / dodatkowe informacje:
Dział Edukacji BWA Tarnów
edukacja@bwa.tarnow.pl, 606 146 520
Prowadzenie:
Tomasz Paluch – Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych. Współzałożyciel i współorganizator trzech edycji festiwalu MAPP FEST w Tychach. Zajmuje się animacją i projektowaniem interakcji. Współpracuje z instytucjami kultury w Polsce i za granicą, jak również markami takimi jak: Bielenda, Wedel, Zott, BMW, Nissan. Głównymi obszarami jego działań zawodowych są projektowanie, animacja i organizacja.
Andrzej Krawczyk – to motion designer pracujący w Vision-Impossible. Specjalizuje się w animacjach 2d i 3d do eventów muzycznych. Pracuje w Cinema 4d oraz After Effects. Jest dwukrotnym zwycięzcą Imapp Bucharest – największego eventu mappingowego na świecie. Jako artysta zajmujący się projection mappingiem skupia się nie tylko na tworzeniu pięknych obrazów oraz solidnych animacji, ale także na opowiedzeniu wartościowych historii.
Tomasz Gawroński – twórca marki wizualnej Tving Stage Design związanej z muzyką elektroniczną, pod której szyldem tworzy od ponad dekady. Tving to w pełni sztuka wizualna związana z artystami takimi jak m.in. Emika, Rachel Lyn, Michał Jabłoński czy Bartosz Dziadosz; festiwalami Mayday Poland, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver oraz instytucjami kultury, np. warszawskim Teatrem Narodowym. Od kilku lat odpowiada za audiowizualne show duetu Skalpel. W swojej twórczości jest skupiony na minimalizmie, geometrycznych formach, jak i organicznych kształtach tworzonych w 3D. Dzięki wielkiemu doświadczeniu i wiedzy technologicznej TSD dostarcza odbiorcom doznań poprzez instalacje, projekcje video mappingowe, jak również projekty scenograficzno – ledowe czy laserowe. Tomasz Gawroński swoje realizacje prezentował m.in. w Meksyku, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Rumunii. Każdą produkcję traktuje jako ważny dla słuchacza / odbiorcy experience, którym ma być muzyka i oprawa sceniczna.
Michał Szumlański – wychowany w Tarnowie, absolwent Politechniki Krakowskiej na wydziale Architektury. Zawodowo związany z branżą gamedev. Specjalizuje się w projektowaniu grafiki i poziomów w grach komputerowych. Współpracuje na co dzień z byłymi twórcami takich rozpoznawalnych marek jak Wiedźmin 3, Frostpunk czy Cyberpunk 2077. Zaangażowany w cyfrową rekonstrukcję zamku w Tarnowie pod patronatem medialnym BWA. Ex-uczestnik poprzednich edycji warsztatów „Obraz, Dźwięk, Animacja”.