« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krystyna Janda “My Way”

6 czerwca, 19:00 - 21:00

150 zł

„My Way” wyjątkowy spektakl w wykonaniu niezrównanej Krystyny Jandy odbędzie się w ramach 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Monolog sceniczny będący osobistą opowieścią o życiu i karierze artystki jest wyrazem jej niezwykłej pasji i talentu. Spektakl, który miał swoją premierę w grudniu 2022 roku, zyskał już status wydarzenia kultowego, odzwierciedlając bogatą karierę i wkład Krystyny Jandy w polską kulturę.

Decyzją kapituły TNF Krystyna Janda zostanie uhonorowana Nagrodą za całokształt twórczości oraz wkład w rozwój polskiej kinematografii. Tę wyjątkową nagrodę organizatorzy festiwalu, co roku przyznają najbardziej wpływowym postaciom polskiego kina. Wśród laureatów byli już reżyserzy, znakomici aktorzy, a także przedstawiciele innych profesji kinematograficznych. Po spektaklu „My Way” odbędzie się ceremonia wręczenia Krystynie Jandzie statuetki „Wieczność” oraz nagrody pieniężnej w wysokości 10 tysięcy złotych.

Spektakl „My Way” to intymna opowieść, która została przygotowana przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin i jest wykonywana przez nią samą, co czyni wydarzenie jeszcze bardziej osobistym i wyjątkowym. Artystka dzieli się w nim wspomnieniami i refleksjami na temat swojego życia, kariery, przyjaciół oraz doświadczeń związanych z budową Teatru Polonia i Och-Teatru. To prawdopodobnie najbardziej niezwykłe przedstawienie w jej całym dorobku.

Krystyna Janda mówi o świecie, który tak ceniła, a którego coraz bardziej się obawia (…) Umiera świat, który znała i kochała, znikają ludzie, o których nam opowiadała. (…) Ona jest, wciąż jest: silna i odpowiedzialna, wie, że musi przetrwać wszystko, bo my, jej Widzowie, czekamy na to. Na gwiazdę na wysokich obcasach. Na śmiech Jandy. Czasami na łzy. Śmiejemy się i płaczemy razem. W adidasach, patrząc na szpilki. To jest właśnie różnica. (fragment recenzji Łukasza Maciejewskiego)

Tekst, koncepcja, reżyseria i wykonanie: Krystyna Janda
Reżyseria światła: Rafał Piotrowski, Waldemar Zatorski
Kostium: Tomasz Ossoliński
Asystentka ds. scenografii i kostiumu: Małgorzata Domańska
Konsultacja muzyczna: Janusz Bogacki
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Producent wykonawczy: Rafał Rossa
Wykonanie utworu „My Way” na trąbce: Jerzy Małek/Ignacy Wendt
Obsada: Krystyna Janda

Data i godzina: 6.06.2024 r., godz. 19.00
Miejsce: Centrum Sztuki Mościce (Tarnów, ul. Traugutta 1)
Bilety: 150 zł (dostępne w przedsprzedaży online na www.tck.pl)
Organizator: Tarnowskie Centrum Kultury

Oficjalna strona Festiwalu www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

Krystyna Janda

Laureatka Nagrody za całokształt twórczości i wkład w rozwój polskiej kinematografii 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Urodziła się w 1952 roku w Starachowicach. Wybitna aktorka  teatralna  i  filmowa,  reżyserka,  autorka  książek  oraz  felietonów. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jeszcze jako studentka zagrała Maszę w Trzech siostrach wyreżyserowanych przez Aleksandra Bardiniego w Teatrze Telewizji. W 1975 roku dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum, a jedenaście lat później – Teatru Powszechnego w Warszawie. W filmie zadebiutowała w Człowieku z marmuru (1976) Andrzeja Wajdy. Artystyczne ścieżki Krystyny Jandy i Andrzeja Wajdy przecinały się zresztą wielokrotnie, czego efektem niezapomniane role w filmach stanowiących klasykę polskiego kina. Uznawana była za główną aktorkę kina moralnego niepokoju. Kreacja Antoniny Dziwisz w Przesłuchaniu (1982, premiera w 1989 roku) Ryszarda Bugajskiego przyniosła jej w 1990 roku Złotą Palmę na festiwalu w Cannes za najlepszą rolę kobiecą. Na swoim koncie ma ponad osiemdziesiąt ról filmowych docenianych w Polsce i za granicą. Obok Cannes – m.in. w San Sebastián, Trieście, Montrealu, Belgradzie czy na prestiżowym amerykańskim Sundance Film Festival. W 1995 roku wyreżyserowała film Pestka. Ponadto reżyseruje w teatrze i telewizji. W 2005 roku otworzyła autorski Teatr Polonia prowadzony przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury. W styczniu 2010 roku Fundacja otworzyła nową scenę – Och-Teatr w dawnym kinie Ochota. Została, jako pierwsza kobieta, odznaczona Medalem Karola Wielkiego (2006), przyznano jej także wiele polskich i francuskich odznaczeń państwowych za wybitne zasługi dla kultury.+

 

Szczegóły

Data:
6 czerwca
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
150 zł
Kategoria:

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce wydarzenia

Kino “Marzenie”
ul. Staszica 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Phone
14 888 885
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia