« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert OS.SO “Szymborska – Zachwyt i rozpacz”

2 grudnia 2023, 19:00 - 21:00

Wstęp wolny

Odkryj nowe oblicze poezji noblistki w artpopowych kompozycjach OS.SO.

Z okazji setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, niezrównanej poetki i noblistki, zapraszamy na koncert upamiętniający jej postać i twórczość. Koncert zatytułowany „Szymborska – Zachwyt i Rozpacz”, w wykonaniu Zuzanny Ossowskiej (OS.SO), odbędzie się 2 grudnia 2023 rokuo godzinie 19:00w Domu Kultury Westerplatte w Tarnowie. Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie, łączące muzykę i literaturę, jest wielowymiarowym projektem artystycznym. Kompozycje do wierszy noblistki przygotowała producentka muzyczna OS.SO, znana z artpopowych, nastrojowych utworów. OS.SO, która jest literaturoznawczynią i kompozytorką, mówi: „Chciałam w przystępnej formie przybliżyć słuchaczom mniej znaną twórczość noblistki i podkreślić aktualność jej poezji.” Utwory prezentowane na koncercie zaaranżowano m.in. na fortepian preparowany, wiolonczelę, perkusjonalia i tradycyjne instrumenty indonezyjskie, czyli gamelan.

Wisława Szymborska, urodzona 2 lipca 1923 roku, była polską poetką, eseistką, tłumaczką i laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Jej twórczość, znana z precyzyjnego, konkretnego języka i ironicznego dystansu, zyskała międzynarodowe uznanie. Szymborska otrzymała Nagrodę Nobla w 1996 roku, jako druga kobieta i czwarta osoba z Polski1. Szymborska była także założycielką Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i członkinią Polskiej Akademii Umiejętności.

Koncert jest organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie, Dom Kultury Westerplatte i Tarnowskie Centrum Kultury. Zapraszamy do wspólnego przeżywania emocji, które wywoła muzyka inspirowana poezją Wisławy Szymborskiej. To będzie wieczór, który na długo pozostanie w pamięci każdego miłośnika sztuki.

OS.SO – (Zuzanna Ossowska) to wszechstronna artystka, która łączy w swojej twórczości różne dziedziny sztuki. Jest kompozytorką, autorką tekstów, multiinstrumentalistką i reżyserką teledysków. Gra na gitarze basowej, pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Jej muzyka jest inspirowana kulturą i literaturą, której poświęciła swoje studia. Prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie analizuje dźwięki z perspektywy kulturoznawczej.

Wydarzenie jest częścią inicjatywy promującej unikanie alkoholu i substancji psychoaktywnych. Stanowi innowacyjny sposób na szerzenie świadomości zdrowego stylu życia, a także inspiruje do podejmowania zdrowszych wyborów życiowych, przyczyniając się do trwałego rozwoju społeczeństwa.

Szczegóły

Data:
2 grudnia 2023
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Dom Kultury Westerplatte 8a
Phone
14 696 51 00
Email
westerplatte@tck.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury Westerplatte 8a
Westerplatte 8a
Tarnów, Polska - małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map