« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jesteśmy w ruchu!  Zajęcia dla dzieci i dorosłych.

31 sierpnia 2023, 10:00 - 11:30

Udział bezpłatny

Jesteśmy w ruchu!
Zajęcia dla dzieci i dorosłych. Wstęp bez zapisów. Grupy do 20 osób ćwiczą w sali, w przypadku  większej ilości chętnych – wychodzimy z ćwiczeniami na zewnątrz!

Każdy wtorek lipca godz. 11:00 – 11:55 Jesteśmy w ruchu! Wakacyjna gimnastyka profilaktyczno – terapeutyczna dla dorosłych

Ćwiczenia wspierają zdrowie kobiecego i męskiego ciała. Zapraszamy na ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie głębokie, kształtują poprawną i ładną postawę, wyrabiają właściwe nawyki posługiwania się ciałem i utrzymują je w sprawności na długie lata. Prawidłowa postawa ciała i ćwiczenia są skuteczną profilaktyką i terapią m.in. w bólach kręgosłupa, kolan, barków, karku oraz nietrzymania moczu, czy obniżania a nawet wypadania narządów. Pozytywnie wpływają także na prostatę.

Ćwiczenia prowadzi Monika Tokarska – instruktorka metody CANTIENICA®- Trening dna miednicy. Na co dzień prowadzi zajęcia grupowe, indywidualne oraz warsztaty. Wstęp wolny.

Każdy piątek lipca godz. 10:15 – 11:00 Jesteśmy w ruchu! Wakacyjna zumba dla wszystkich

Poranna gimnastyka i taniec w jednym – to właśnie zumba gold! Zaczynamy dzień z pozytywną energią. Zumba gold zapewnia aktywność fizyczną w latynoskich rytmach, relaksuje i poprawia samopoczucie. Ćwiczenia są odpowiednie także dla osób potrzebujących ruchu o nieco mniejszej intensywności dla organizmu. Układy taneczne są proste – wykona je dziecko i dorosły.

Ubierzcie się wygodnie i zabierzcie sportowe buty.

Ćwiczenia prowadzi Michał Jagiencarz, który jest dobrze znany w Tarnowie i okolicach ze swojego radosnego usposobienia i układów tanecznych budzących nasze endorfiny. Wstęp wolny.

Każdy czwartek sierpnia godz. 10:00 – 11:30 Jesteśmy w ruchu! Joga powięziowa

Powięź jest integralną częścią naszego układu ruchowego. W wyniku długotrwałego napięcia lub niewłaściwej postawy, którą przyjmujemy podczas wykonywania codziennych czynności powięź sztywnieje i daje uczucie „przytrzymywania” ograniczając ruchomość ciała. Joga powięziowa pozwala docierać do tych mniej elastycznych struktur. Jest dedykowana dla wszystkich, bez względu na wiek i elastyczność ciała, bo ćwiczenia rozciągające wykonuje się w bardzo spokojnych układach, które relaksują i rozluźniają.

Ćwiczenia wykonuje się na bosaka. Ubierz wygodny strój. Zabierz własną matę jeśli ją masz. Jeśli nie, wypożyczymy ją dla części uczestników. Ćwiczenia prowadzi Agnieszka Tyrka, właścicielka Studia Jogi MANAS. Wstęp wolny.

Każdy piątek sierpnia w godz. 10:00 – 11:00 Jesteśmy w ruchu! Gimnastyka słowiańska – ćwiczenia dla kobiet

Ćwiczenia pozwalają łagodniej przejść menopauzę, polecane są też dla kobiet w ciąży, planujących macierzyństwo. Systematyczne ćwiczenia zmniejszają dolegliwości związane z kręgosłupem, stawami, przypadłościami kobiecymi. Ćwicząc, wykonujemy pracę na poziome mięśni gładkich, stawów, wiązadeł i powięzi. Wzmacniamy mięśnie brzucha, mięśnie dna miednicy. Regularna praktyka pomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia.  Na spotkanie prosimy zabrać własny koc i wygodny strój, nie krępujący ruchów i nie uciskający. Ćwiczenia wykonywane są na bosaka. Ćwiczenia prowadzi Marzena Nowosad, instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej, która stała się jej pasją i codzienną praktyką uwalniającą od dolegliwości kręgosłupa i zwyrodnieniem stawów.

Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
31 sierpnia 2023
Godzina:
10:00 - 11:30
Series:
Koszt:
Udział bezpłatny
Kategoria:

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury Westerplatte 8a
Westerplatte 8a
Tarnów, Polska - małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map

Other

Odbiorcy
wszyscy