« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Event Series Event Series: Filmowe poranki w Kinie Marzenie

Filmowe poranki w Kinie Marzenie

14 lutego, 11:00 - 13:00

Zapraszamy dzieci i dorosłych, grupy zorganizowane oraz każdego kto ma ochotę na wartościowe propozycje filmowe do kina Marzenie. Zaprezentujemy produkcje zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich widzów oraz dla tych nieco starszych. Proponujemy podróż po niemal całym świecie od magicznej Azji aż po spektakularny Nowy Jork.

W kinie spotkajmy się 12, 14, 16, 19, 21 oraz 23 lutego o godzinie 11:00 na „Filmowych porankach”.
Oprócz projekcji przed każdym z seansów przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Będzie „czytanie na ekranie”, czyli zaproszenie do świata wyobraźni. W wybrane dni poranek zakończymy bardzo przyjemną sesją jogi śmiechu by naładować się pozytywną energią.

Harmonogram projekcji

12.02 Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele (zalecany wiek 4+)

Pełna ciepła, wzruszająca bajka dla najmłodszych, oparta na uwielbianym przez dzieci i wielokrotnie nagradzanym serialu telewizyjnym. Film przedstawia przygody ptasiej rodziny maskonurów: Oony i jej braciszka Baby oraz ich towarzyszy zabaw, May i Mossy’ego. Opowiada o przyrodzie, bliskości i odwadze oraz o tym, że przyjaciele trzymają się razem, co by się nie działo!

14.02 Dancing Queen (zalecany wiek 10+)

Świat 12-letniej Miny wywraca się do góry nogami, gdy do jej miasteczka przeprowadza się znany tancerz Edvin. Dziewczyna zupełnie traci dla niego głowę. Gdy chłopak ogłasza konkurs w poszukiwaniu nowych członków swojej grupy tanecznej, Mina widzi w tym niepowtarzalną szansę. W stanie miłosnego odurzenia zapomina jednak o pewnej przeszkodzie: przecież w ogóle nie potrafi tańczyć!

16.02 Podróż do krainy jutra (zalecany wiek 8+)

10-letni Riki ucieka z domu po tajemniczym sygnale alarmowym, wysyłanym przez dziwny, błyszczący kamień. Okazuje się, że kamień jest magiczny i przenosi zdezorientowanego Rikiego do zapierającego dech w piersiach, równoległego świata. Kraina Jutra to miejsce, gdzie zwierzęta mówią, maszyny żyją w zgodzie z przyrodą, a wszędzie jest pięknie i zielono. Opowieść pełna przygód, niebezpieczeństw, humoru i kolorów.

19.02 Pies i robot (zalecany wiek 10+)

Nowojorski czworonóg dzięki koledze wreszcie odżywa. Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Włamuje się nawet na plażę, przez co trafia za kratki! Pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80., uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia. Film powstał na podstawie powieści graficznej Sary Varon.

21.02 Moja gwiazdka (zalecany wiek 4+)

Po przeprowadzce do dużego miasta Laura tęskni za poprzednim domem. Czuje się samotna, nie lubi nowego mieszkania, a znalezienie przyjaciół w nowym miejscu nie jest łatwe. Pewnego dnia widzi spadającą na ziemię gwiazdkę, znajduje ją i opatruje jej skaleczone ramię. Tak zaczyna się magiczna przyjaźń dziewczynki i gwiazdy.
Inspiracją do powstania filmu stała się książka dla dzieci autorstwa Klausa Baumgarta, która sprzedała się w dwóch milionach egzemplarzy w 31 krajach na całym świecie.

23.02 Chłopiec i czapla (zalecany wiek 12+)

Uznawany jest za jeden z najwybitniejszych wizualnie filmów Miyazakiego. Anime, którego światowa premiera odbyła się 7 września tego roku na Toronto International Film Festival, zostało wyprodukowane przez współzałożyciela Studia Ghibli Toshio Suzuki, a muzykę do niej skomponował wieloletni współpracownik Miyazakiego Joe Hisaishi.

Przed każdym seansem odbędzie się spotkanie, podczas którego (w zależności od ilości i wieku uczestników) proponujemy takie aktywności jak:
– Czytanie na ekranie- można zabrać koc lub karimatę, aby wygodnie się położyć słuchając.
– Praca artystyczna, rysunek intuicyjny, kolaże.
– Gra terenowa w kinie.
– Zabawa chustą animacyjną.
– Zabawy muzyczne.
– Smiechoterapia- joga śmiechu.
Zadbamy o to, aby każdy znalazł swój komfort, również dorośli i żeby było bez pośpiechu- światło będzie przygaszone, delikatna muzyka w tle. Zwolnimy i pozwolimy myślom płynąć. Spotkanie zakończymy bardzo przyjemną sesją śmiechoterapii z terapeutką Kamilą Bachulą (14, 16 i 21 lutego). Proszę zadzwoń i daj nam znać, że przyjdziesz, pomoże nam to w lepszej organizacji i dostosowaniu zabaw/aktywności. Czekamy na Ciebie w kinie.

Szczegóły

Data:
14 lutego
Godzina:
11:00 - 13:00
Series:
Kategoria:

Other

Odbiorcy
dzieci, młodzież

Miejsce wydarzenia

Kino “Marzenie”
ul. Staszica 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Phone
14 888 885
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia