- dyskusje
- festiwale
- filmy
- koncerty
- konkursy
- kursy
- piknik
- spektakle
- spotkania
- uroczystości patriotyczne
- warsztaty
- wernisaże
- wieczory autorskie
- wystawy
- To wydarzenie minęło.
Tarnów w plenerze – wakacyjny plener rysunkowy
5 sierpnia, 11:00 - 14:00
200 złZapraszamy na spotkanie z doświadczonymi edukatorami, którzy poprowadzą uczestników szlakiem tarnowskiej architektury. Podczas codziennych spotkań będzie można poznać nie tylko podstawowe techniki rysunku architektonicznego, ale również otrzymać garść ciekawostek z dziedziny historii sztuki oraz spędzić miły czas w plenerze Tarnowa.
Uczestnicy otrzymają niezbędny sprzęt – od krzesełek, przez deski kreślarskie, po narzędzia rysunkowe.
Podczas tegorocznego pleneru zawędrujemy m.in. do tarnowskiego Amfiteatru, a to ze względu na autora projektu muszli koncertowej – pana Otto Schiera. Jego realizacjom jest poświęcona nasza wakacyjna wystawa w BWA. – mówi Aleksandra Kubisztal z Działu Edukacji BWA w Tarnowie
5-9.08.2024 / od poniedziałku do piątku
godz. 11:00-14:00
Koszt: 200zł od uczestnika/płatne z góry przelewem
Zbiórka w Pałacyku Strzeleckim budynku Galerii BWA
wiek uczestników: 12+ (zapraszamy również osoby dorosłe!)
prowadzenie: Bartłomiej Pochopień
Materiały zapewniają prowadzący.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy pod numerem: 606 146 520
PROWADZĄCY:
Bartłomiej Pochopień jest absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Jako architekt współpracował z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk i Tomasz Konior. Autor licznych, autorskich projektów architektonicznych. W 2017 roku otrzymał nagrodę Architektura Roku województwa śląskiego w kategorii Dom jednorodzinny, a także wyróżnienie Młody Twórca Architektury Śląskiej. W latach 2014-2015 był odpowiedzialny za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Od 2016 jest silnie zaangażowany w misję edukacji architektonicznej w ramach inicjatywy Akademia Architektury, między innymi przeprowadzając setki indywidualnych, a także cyklicznych spotkań, warsztatów i wykładów. W 2024 roku został stypendystą Miasta Krakowa realizując projekt Architektoniczny Elementarz Krakowa, w 2021 wyróżniony wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Sztuki Wizualne tworząc cykl pod nazwą “Kształty Małopolski”, natomiast w roku 2020 był stypendystą Miasta Tarnowa w dziedzinie Film realizując projekt pod nazwą “Kształty Tarnowa”. W 2023 roku Akademia Architektury we współpracy z Galerią BWA w Tarnowie objęła wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe w tym mieście programem edukacyjnym pod nazwą Architektoniczny Elementarz.